CESTNÝ PROGRAM

VÝROBKY

TEHLOVÝ KAMEŇ®

V roku 2009 sme si s kolegami vysnívali veľký sen a rozhodli sme sa, že vystúpime z tradičného, už trochu nudného sivého sveta zámkových dlažieb. Vyvinuli sme materiál, ktorý má s ostatnými zámkovými dlažbami len jednu spoločnú vlastnosť, a to základnú surovinu. Hodili sme za hlavu doterajšie výrobné technológie, odignorovali doterajšiu cenovú politiku.

Takto sa zrodil Tehlový kameň®.

GRANITOVÁ DLAŽBA

Granit je už oddávna súčasťou západoeurópskeho stavebného priemyslu. Taktiež nie je tajomstvom, že použitie tejto horniny môže veľmi predražiť každú budovu, chodník, cestu, záhradu, preto bolo jeho použitie privilégiom úzkej spoločenskej vrstvy.

 

Na vytvorenie Granitovej dlažby sme museli vyvinúť takú -  patentovému konaniu podliehajúcu -  technológiu, ktorá je momentálne vo svete ešte neznáma, veď naším cieľom bolo navrátiť skutočnú atmosféru, formu, vzorku granitu, čoho dnešné techniky výroby dlažieb ešte nie sú schopné. Výsledok prekonal všetky naše predstavy - pomocou nového výrobku sme vedeli vytvoriť fantastické dlažby!

BLOKOVÝ KAMEŇ

Jednou z noviniek našej spoločnosti sú Blokové kamene ktoré sú vyrobené z celofarbeného betónu. Veľkou výhodou tejto výrobnej technológie je, že počas opotrebenia spôsobeného používaním, ako aj v procese antikovania si zachováva pôvodnú farbu. Tento produkt je obľúbeným materiálom architektov a realizátorov stavieb plotov, nakoľko ho možno postaviť "nasucho", čiže ho netreba debniť, omietať, farbiť , obkladať. Blokový kameň je z pohľadu nákladov výrazne výhodný.

KLASIKÉ DLAŽBY

Záhrady, úseky ciest vykladané zámkovou dlažbou tvoria už 110 rokov súčasť rozvinutejších sídiel každodennej Európy. Skoršie generácie s obdivom rozprávali vrámci zážitkov z pobytov na západe o upravených, farebne a tvarovo najrozmanitejších dlažbách, preto nie je prekvapením, že dlažobné kamene sa u nás objavili ešte pred zmenou režimu už začiatkom 80-tich rokov.

OBRUBNÍKY

Pokiaľ neplánujeme zámkovú dlažbu položiť vedľa plotového múrika alebo k základom budovy, je nevyhnutné okraje dlažby účinne spevniť. Táto potreba bola podstatou pri vytvorení záhradných obrubníkov. Tieto elementy odporúčame použiť pri takých dlažbách, pre ktoré je charakteristická cyklistická alebo pešia premávka.Na povrchy, ktoré sú zaťažené premávkou osobnými vozidlami je vhodnou voľbou spevnený záhradný obrubník.

CESTNÝ PROGRAM

Či už hovoríme o stavbe asfaltových ciest alebo ciest zo zámkovej dlažby, tieto sú najdôležitejšie elementy výstavby. Ich pomocou je možné oddeliť povrch cesty od chodníka, a pomocou nich vytvárame jarky na odvádzanie dažďovej vody. Do kategórie zaraďujeme aj vyvýšený a zapustený obrubník, obrubník "K", odvodňovacie žľaby. Tieto elementy vyrába každý výrobca vo veľkostiach stanovených normami v tradičnej sivej farbe - u nás máte ale možnosť aj na trochu kreativity.

ĎALEJ